Musíme se pochlubit - jsme "Školka v pohybu"

Rubrika: Aktuality, Vydáno: 5.2.2024, autor: MŠ Sluníčko
Díky pětidennímu školení v rozsahu 40-ti hodin, které absolvovaly některé paní učitelky jsme získali certifikát Školky v pohybu

Každý den byl zaměřený na jinou pohybovou oblast. S dětmi se díky pro školení cvičí dětská jóga, probíhá všestranná pohybová příprava, nechybí taneční oblast, která obsahuje i dramatické prvky a improvizační techniky. Dále byly paní učitelky proškoleny v oblasti zdravotně tělesné výchovy s prvky fyzioterapie.

Součástí projektu je i "Malý Neposeda", který cestuje po zapojených školkách a je další motivací dětem pro cvičení. Děti si s Neposedou cvičení náležitě užily a do deníčku, který s ním putuje mu napsali:

" Milý Neposedo, přejeme ti na tvé cestě spoustu hezkých zážitků, ať poznáš spoustu nových malých kamarádů, rádi tě zase uvidíme a děkujeme za návštěvu. Dětem se cvičení s Neposedou líbilo a když jsem se zeptali Neposedy, zda je spokojený….mlčel. A tedy spokojený byl, protože přec: ”kdo mlčí, souhlasí.”