.
Mateřská škola SluníčkoMýto

Stávka

Rubrika: Aktuality, Upraveno: 20.11.2023, autor: MŠ Sluníčko
Vážení rodiče,

naše partnerské vztahy s Vámi, jsou na velmi vysoké úrovni a my si této spolupráce velmi vážíme. Přáli bychom si, abyste nás v této situaci pochopili a uvědomili si, že důvody, které níže uvedeme, jsou pro udržení kvality vzdělávacího procesu a pro fungování naší školy velmi zásadní a důležité.


Rozhodli jsme se připojit ke stávce vyhlášené Českomoravskou konfederací odborových svazů z důvodu reálné hrozby plánovaných nekompetentních zásahů do školství. Plánované kroky považujeme za velmi zpátečnické a rizikové. 

Ekonomická situace naší země není dobrá, nicméně šetření na dětech a školství je nedomyšlené a nekoncepční. Je třeba si uvědomit, že ve stávce školských odbor nejde o platy pedagogických pracovníků! Jde nám nyní o platy a pracovní pozice těch, co drží naše školství "zezdola". Jde o nepedagogické pracovníky, jako jsou školnice, paní kuchařky nebo paní uklízečky. 

Personální a organizační změny se týkají také asistentů pedagoga, kteří pomáhají ve třídách nejen integrovaným dětem. Bez nich se v rámci složité inkluze neobejdeme. Děti se specifickými vzdělávacími potřebami ve školách zůstanou a jejich počet dle zjištění školských poradenských zařízení bude nadále spíše stoupat. Jistě si dovedeme představit, na koho by nešťastná situace nejvíce dopadla.

Velice Vám děkujeme za podporu a omlouváme se za vzniklé komplikace.


Další informace pro rodiče:Nárok zákonného zástupce na ošetřovné a jiné náhrady:
Zákonný zástupce omezením či přerušením provozu školy nezískává nárok na ošetřovné. Ohlášená stávka nebude posouzena jako nepředvídaná událost. Stávka je ústavním právem každého zaměstnance a zákonným zástupcům nevzniká tak nárok na žádnou kompenzaci. 

Nárok zákonného zástupce na home office:
Zákonný zástupce dítěte mladšího 9 let může požádat svého zaměstnavatele o výkon práce na dálku, pokud to umožňuje povaha práce. Zaměstnavatel nemá povinnost této žádosti vyhovět, nesouhlas však musí písemně odůvodnit.