Vítejte po prázdninách

Rubrika: Aktuality, Upraveno: 27.8.2019, autor: MŠ Sluníčko

Milí rodiče,

prázdniny utekly jako voda a začíná nám nový školní rok. Třídy jsou připravené a my se na Vás a Vaše děti těšíme. Své dítě přiveďte a osobně předejte učitelce!

Co budu potřebovat do mateřské školy:

• přezůvky (kvalitní, děti v nich tráví několik hodin denně!)
  • náhradní spodní prádlo, ponožky, tričko, tepláky ( vše označené značkou dítěte)
  • pláštěnku, gumovky
  • pohodlné oblečení do třídy, s kapsou na kapesník
  • oblečení na pobyt venku – je vhodné mít náhradní oblečení a obutí, hlavně na školní zahradu, kterou využíváme k pobytu venku (s ohledem na počasí) v každém ročním období. V letním období je důležitá pokrývka hlavy
  • zástěrku na Vv
  • kapesníky ( krabičkové i balíčkové )

Zvykáme si na školku

• neprodlužujte loučení, rychle odejděte
  • máte-li nějaké pochybnosti, požadavky, obraťte se s důvěrou na Vaši paní učitelku, jen tak předejdeme vážným sporům
  • informujte učitelku, pokud má Vaše dítě nějaké zdravotní omezení
  • nedávejte dětem do školky drobné hračky ( autíčka apod. ) – snadno se ztratí  (tolerujeme oblíbeného „plyšáka“ na spaní )
  • pokud se nám hned vše nedaří, nezaujímejte ke škole negativní postoj, dejte svému dítěti i nám dostatek času seznámit se a adaptovat se
  • před Vaším dítětem mluvte o školce hezky, nestrašte je školkou, školka není za trest („Jen počkej, ve školce, tam ti nikdo nepomůže.“ „Budeš muset dělat všechno sám.“ „Paní učitelka tě naučí poslouchat.“ apod.)

Poprvé do školky – pár rad do začátku:

„Maminko, tatínku, uč mě samostatnosti, abych se o sebe uměl postarat.“

• obouvat a zouvat papučky a boty (tkaničky jen předškolní děti, mladším dětem zaváže učitelka)
  • poznat si svoje oblečení (vše by mělo být podepsané)
  • umět oblékat a svlékat, kalhoty, tričko, ponožky (učitelka připraví, pomůže, ale dítě by mělo mít samo snahu)
  • při jídle vydržet sedět u stolu
  • snažit se samo jíst lžící
  • pít ze skleničky
  • umývat si ruce mýdlem, oklepat do umyvadla, utírat se do ručníku
  • používat záchod – včas si říci, utírat si zadeček, pleny do mateřské školy nepatří!
  • zvládat chůzi po schodech

Buďte trpěliví, ale důslední, v klidu nacvičujte co je třeba. Samozřejmě dětem v případě potřeby pomůžeme, ale jsme dvě a dětí….  Děti, které mají zavedený režim, stolovací návyky, hygienické návyky, atd. ve školce méně pláčou, protože jsou si jisté. Vědí, že když se jí, sedí se u stolu, umí držet lžíci, umí se převléci. Odměnou Vám budou spokojené děti.

JEN DÍKY SPOLEČNÉMU ÚSÍLÍ DOSÁHNEME SPOKOJENOSTI VAŠICH DĚTÍ

DĚKUJEME