Náš tým

Rubrika: Náš tým, Upraveno: 17.1.2023, autor: MŠ Mýto

„Tam, kde je kvalitní vzdělávání,

rádi zapustí kořeny mladí lidé."

PŘILOŽME SPOLEČNĚ RUKU K DÍLU … PRO DĚTI, NAŠI BUDOUCNOST.

3.třída - "Medvědi" - předškoláci:

Miroslava Hrachová - ředitelka Mateřské školy Sluníčko Mýto

Po dvaceti letech působení na pozici učitelky v mateřské škole se do mé životní cesty postavila příležitost změny role ve školství. Stát se ředitelkou MŠ je velká výzva, ale věřím, že po více než deseti letech v místní školce znám její silné stránky i bolavá místa.

Začátky nebudou lehké, ale ve spolupráci s kolektivem MŠ, zřizovatelem, rodiči a dalšími institucemi se budeme snažit vykouzlit v této nelehké době krásné, a především bezpečné místo pro ty nejmenší, kteří jsou naší budoucností.

Bc. Simona Hrabáková - učitelka

"Nic nám nečiní tak dobře jako to, co děláme od srdce. Každý krok může být správný, i kdyby vedl k chybě. Poučen z chyb a pokora jsou předpokladem schopnosti objektivně posoudit situaci." J.V.

A právě proto vštěpuji svým dětem, aby vždy dávaly přednost svým pocitům a jak to právě cítí, protože jedině tak dosáhnou i přes veškeré těžkosti svých vysněných cílů.

Kateřina Nekolová - asistent pedagoga

Práci asistenta pedagoga jsem si vybrala, až když se mi narodil můj syn, pro kterého se snažím jít příkladem v každém okamžiku. Naučil mě dívat se na svět jinýma očima. Díky němu vnímám výchovu dětí jako velmi zajímavou ale zároveň náročnou... jelikož každé dítě je jiné a má jiné chování, myšlení a možnosti. Proto jsem se rozhodla jít cestou asistenta, abych byla nápomocna dětem, které potřebují ve školce více pozornosti, aby se zapojily do kolektivu a připravily se na další životní zkušenosti, které je budou čekat nástupem do první třídy a mohly na období ve školce vzpomínat jen v dobrém.

2. třída - "Lvíčata":

Markéta Kuglerová – učitelka

„Jsem to, na co se ptám.“ takto charakterizoval předškolní věk Erikson. Během našeho života jsme prošli a budeme procházet různými životními etapami. I mě v roce 2011 začalo nové období a to v naší mateřské škole Sluníčko. Pro Vaše děti vstup do mateřské školy znamená vkročení do jedné z mnoha životních etap. Opouští bezpečí rodiny a vydávají se objevovat svět kolem sebe pod mým vedením.

Moc bych si přála být pro Vaše děti taková učitelka, jakou bych si přála i pro své vlastní děti.

Bc. Helena Veverková – učitelka

Pokud chodíte do práce s nadšením a děláte svoji práci s láskou - stává se posláním. Tak je to i v mém životě! Každý den vidět dětský úsměv, slyšet jejich smích, upřímnost,... Dávají najevo každou emoci, radost z maličkosti, nekonečnou fantazii. My dospělí bychom se měli učit od dětí!

A i když je člověk někdy vyčerpaný, unavený a na konci roku většinou bez hlasivek, tak stačí vidět a sdílet jejich radost z pokroků, které zvládli. Vidět ten rozzářený obličej, když vchází do třídy a o tom to je! Učit se s radostí, smíchem a láskou!

Mgr. Jitka Malátová - asistent pedagoga

V předchozím profesním životě bylo mým heslem "Pomáhat a chránit". Poté, co jsem se stala maminkou dvou dcer, jsem si vzala za své heslo "Pomáhat rozvíjet a ochraňovat". Neustále zjišťuji, že přítomnost dětí je velmi obohacující a motivující, protože - jak jsme se všichni na vlastní kůži nespočetněkrát jistě přesvědčili - dětská slova jsou upřímná, výstižná a často nemilosrdná. Nikdo Vám pravdu neřekne tak trefně jako Vaše děti :-) Věřím, že děti nás činí lepším člověkem, ať už to každý uchopí z jakéhokoliv úhlu. Tak jak pomáhají ony nám, tak i já jim ráda nabídnu pomocnou ruku, kdykoliv to bude opravdu potřeba a budu jejich oporou a podporou.

1. třída - "Slůňata":

Michaela Hofmanová - učitelka

Na práci s dětmi mě baví především její rozmanitost - každý den je jiný! Ráda bych, aby každé dítě prožilo mnoho radostných chvil s námi a se svými kamarády. Společně objevíme různá tajemství koutů světa a užijeme si spoustu zábavy.

Přála bych si, aby z dětí, o které budeme pečovat, vyrostli spokojení a usměvaví lidé.

Bc. Jitka Matěchová - učitelka